Atjaunojot telefonus (divi bija Huawei) mājsaimniecībā, pamanījām, ka tajos parādījās paziņojums, ka Google aplikācija ir nedroša.
Izrādās tā nebija tikai mums, bet arī lielai daļai citu Android lietotāju. To apstiprināja arī CERT
Huawei viedtālruņu un planšetdatoru lietotāji saņem kļūdainus drošības brīdinājumus, kuri aicina nekavējoties dzēst Google lietotnes, norādot, ka tās satur vīrusu un rada apdraudējumu. Šie brīdinājumi ir nepatiesi un tos var ignorēt.
CERT.LV paziņojums facebook vietnē.
Avast antivirus SDK kļūdaini marķē Google lietotni kā ļaunprātīgu programmatūru uz Huawei, Vivo un Honor tālruņiem
Tulkots kopsavilkums no bleepingcomputer.com mājaslapas, uz kuru savā ziņojumā atsaucēs CERT.LV
Čehu drošības kompānija Avast nesen apstiprināja, ka tās antivīrusu SDK bija kļūdaini marķējusi Google Android lietotni kā ļaunprātīgu programmatūru uz dažādu ražotāju, tai skaitā Huawei, Vivo un Honor, tālruņiem. Kļūda parādījās sestdien un turpinājās vairākas dienas.
Lietotāji uz skartajām ierīcēm saņēma brīdinājumu par to, ka Google lietotne var nosūtīt SMS ziņas bez viņu ziņas, lejupielādēt un instalēt citus lietojumus vai pat zagt jūtīgu informāciju. Daži no tiem redzēja vēl vienu ziņojumu, kas apgalvoja, ka Google lietotne ir trojas zirgs, kas ļauj attālinātai piekļuvei ierīcei un uzstādīt ļaunprātīgu programmatūru.
Kļūda tika pamanīta pirmo reizi, kad lietotāji Google atbalsta forumā, Reddit un citos Android kopienas portālos sāka ziņot par šo problēmu. Google pārstāvis informēja BleepingComputer, ka šis drošības brīdinājums bija no Google Play Protect un šķiet, ka tas ir iegūts no ierīces, kura nav sertificēta saskaņā ar Play Protect standartiem.
Kamēr Google nevarēja precīzi noteikt, kura drošības lietotne vai pakalpojums izraisīja šo kļūdu, Avast otrdien apstiprināja, ka tās Android antivīrusu SDK bija tas, kas kļūdaini marķēja Google Quick Search Box lietotnes palaidēju kā ļaunprātīgu programmatūru. Pārsteigums bija arī tas, ka Avast SDK nodrošina antivīrusa komponentu Huawei Optimizer lietotnei.
Avast norādīja, ka šī problēma ietekmēja tikai lietotājus ārpus Ķīnas un tā tika novērsta pirmdien, 30. oktobrī. Kompānija apgalvo, ka šī problēma ietekmēja tikai Huawei klientus ārpus Ķīnas un mazu skaitu Honor un Vivo klientu. FLabojums tika īstenots 30. oktobrī, kas pilnībā atrisināja šo problēmu.
Lai arī šī kļūda varētu šķist neliela, tā atklāj vairākas drošības un uzticamības problēmas starp lielām tehnoloģiju kompānijām un to produktiem. Gadījums arī uzdod jautājumu par to, cik bieži lielie tehnoloģiju uzņēmumi veic pārbaudes un testēšanu, lai nodrošinātu, ka šādas kļūdas nenotiek nākotnē.
Tādējādi gan lietotājiem, gan uzņēmumiem ir svarīgi būt uzmanīgiem un vienmēr pārbaudīt jebkādas ziņas un brīdinājumus, ko viņi saņem no saviem digitālajiem ierīcēm, lai nodrošinātu savu informācijas drošību.
Oriģinālais bleepingcomputer.com raksts: Avast confirms it tagged Google app as malware on Android phones.
Publicēts arī: https://facebook.com/688511487859683_348489521023644